Artikel

Overnatning til Folkemødet 2020

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet i 2020 på Bornholm, som finder sted i uge 24.

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet 2020 på Bornholm. Herunder kan du se en liste med overnatningsmulighederne på hele Bornholm i den periode, Folkemødet varer.

Folkemødet på Bornholm

Folkemødet på Bornholm er Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer med åbne debatter, hvor politikerne møder borgere, erhvervsfolk og organisationer under helt uformelle former på Bornholm – “en politisk Roskilde Festival med mindre øl og mere snak”.

Find din overnatning til Folkemødet 2020 her

Her findes den senest opdateret liste over ledige overnatninger til Folkemødet. Listen opdateres løbende når overnatningsstederne melder om fuld eller ledig kapacitet. Ved sidste øjebliksbestillinger op til Folkemødet kan man eventuelt ringe til Bornholms Velkomstcenter, som har en liste ledige overnatningssteder der har modtaget afbestillinger.

BORNHOLMTOURS56493200bornholmtours.dk

* Hele Bornholm

Ferieboligudlejning/Rejsearrangør

Camp2go 40101065 camp2go.dk
Campaya Bornholm 78775271 campaya.dk
Camperworld 88169000 camperworld.dk
DanCenter 56950155 dancenter.dk/folkemoede-bornholm
Dansommer 39143245 dansommer.dk
Dansk Ø Ferie 69911651 danskoferie.dk/folkemoedet
Det Lille Rejsebureau 56956785 bornholmcamping.dk
Ferie Bornholm feriebornholm.dk
Feriepartner Bornholm 56971220 feriepartner-bornholm.dk
Go Bornholm 28877719 gobornholm.dk
God Sommer Bornholm godsommer.dk
Novasol 39143035 novasol.dk
Sol & Strand 96965550 sologstrand.dk
Team Bornholm 56958566 teambornholm.dk
Ystads Resebyrå AB 0046 411558720 teambornholm.se

* Allinge/Sandvig/Tejn:

Camping

Lyngholt Familiecamping 56480574 lyngholt-camping.dk
Sandkaas Familiecamping 56480441 sandkaas-camping.dk

Ferieboligudlejning

Enesminde 56481739 www.atelierbornholm.dk
Feriestedet Skovly og Frydenhøj 56999240 www.skovlybornholm.dk
Gæste- & Kursuscenter Soldalen 56969191 www.soldalen.dk
Strandgården 56481830 www.strandgaarden-bornholm.dk
Strandslottet lejl. 25 61263807 www.strandslot.dk

Vandrerhjem

Danhostel Sandvig Verona 56480980 www.danhostelsandvig.dk
Sandvig Vandrerhjem, Nordly 56480362 www.nordlybornholm.dk

* Hasle/Klemensker/Rutsker

Hoteller

Hotel Herold 56964024 www.hotelherold.dk

Camping

Hasle Camping 56945300 www.haslecamp.dk

Ferieboligudlejning

Kæmpegård 21255245 www.ferieboligbornholm.com

Vandrerhjem

Nordliv 40282910 www.nordliv.com

* Gudhjem/Melsted/Christiansø:

Hoteller

Hotel Klippen 56443222 www.hotelklippen.dk
Jantzens Hotel 56485017 www.jantzenshotel.dk
Stammershalle Badehotel 56484210 www.stammershalle-badehotel.dk
Therns Hotel 56485035 www.therns.dk
Christiansø Købmandshandel & Gæstgiveri 56462015 www.christiansoekro.dk

Camping

Gudhjem Camping 56485071 www.gudhjemcamping.dk
Sannes Familiecamping 56485211 www.familiecamping.dk

Ferieboligudlejning

Baadstad-Strand 56941000 www.baadstad-strand.dk
Birkelund 56484141 www.birkelund.info
Bondegårdsferie Slettegaard 56495028 www.slettegrd.dk
Pyttegaarden 56485680 www.pyttegaarden.dk
Gudhjem Feriepark/ Danland 70130000 www.danland.dk
Ypna Retreat 26744933 www.havudsigt-bornholm.dk

Vandrerhjem

Gudhjem Vandrerhjem/Therns Hotel 56485035 www.gudhjemvandrerhjem.dk

* Svaneke/Bølshavn/Østermarie:

Hoteller / B&B

Hotel Siemsens Gaard 56496149 www.siemsens.dk
Svaneke Bed and Car 61784903 www.svanekebedandcar.dk
Aparthotel Bølshavn 56496121 www.boelshavn9.de

Camping

Hullehavn Camping 56496363 www.hullehavn.dk

Ferieboligudlejning

Nansens Gård 56496170 nansensgaard@mail.dk
Svanekeferie 56497073 www.svanekeferie.dk
Svaneke Købmandsgård / Søllingsgård 56496440 www.soellingsgaard.dk

Vandrerhjem

Svaneke Vandrerhjem 56496242 www.svanekevandrerhjem.dk

* Nexø/Balka/Snogebæk/Dueodde:

Hoteller / B&B

Bed & Breakfast Snogebæk 24617778 www.bornholmerkunst.dk
Hotel Balka Strand 56494949 www.hotelbalkastrand.dk
Myregaard Bed & Breakfast 21464034 www.myregaard.dk
Nexø Hostel 70220898 www.nexohostel.dk
Strandhotel Balka Søbad 56492225 www.hotel-balkasoebad.dk
Stavnsklit Fonden (værelser 2-8 pers) evt. lej hele kolonien 30377998 www.stavnsklitfonden.dk

Camping

Bornholms Familie & StrandCamping Dueodde 56488150 bornholms-familiecamping.dk
Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 dueodde.dk
Møllers Dueodde Camping 56488149 dueodde-camp.dk
Nexø Familiecamping 56492721 nexocamp.dk

Pensionater

Snogebæk Hotelpension 56488080 zzz-zzz.dk

Vandrerhjem

Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 www.dueodde.dk

* Åkirkeby/Pedersker/Boderne

Hotel / B&B:

Kanns Hotel 56974012 kannshotel.dk

Camping:

Aakirkeby Camping 56975551 acamp.dk

Ferieboligudlejning:

Julegård 56975253 www.julegaard.dk
Munksgaarden 43527470 munksgaarden.dk

Vandrerhjem:

Rosengården Vandrerhjem, Boderne 56974950 rosengaarden.dk

* Rønne/Arnager/ Nyker

Hoteller

BB-Hotels 56965406 www.bbhotels.dk
Det Lille Hotel 56907700 detlillehotel.dk
Griffen Spa Hotel 56904244 www.bornholmhotels.dk
Hotel GSH 56951913 www.greensolutionhouse.dk
Fredensborg Badehotel 56904444 www.bornholmhotels.dk
Rønne Hotel 20433171 www.roennehotel.dk
Hotel Skovly 56950784 www.visitskovly.dk

Camping

Galløkken Strand Camping 56952320 gallokken.dk
Rønne Nordskov Camping 40203068 nordskoven.dk

Vandrerhjem

Rønne Vandrerhjem 56951340 www.roennevandrerhjem.dk
Rømeregård Spejdercenter (plus teltplads) 21565799 roemeregaard.dk
0
Du har ingen favoritter
Du har 1 favorit
Du har 0 favoritter
Send os en mail
Skriv til os

Send os en mail:

info@bornholm.info

Turistinformationer
Ring til os
Ring til os

På telefon:

(+45) 56 95 95 00