Artikel

Overnatning til Folkemødet 2020

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet i 2020 på Bornholm, som finder sted i uge 24.

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet 2020 på Bornholm. Herunder kan du se en liste med overnatningsmulighederne på hele Bornholm i den periode, Folkemødet varer.

Folkemødet på Bornholm

Folkemødet på Bornholm er Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer med åbne debatter, hvor politikerne møder borgere, erhvervsfolk og organisationer under helt uformelle former på Bornholm – “en politisk Roskilde Festival med mindre øl og mere snak”.

Find din overnatning til Folkemødet 2020 her

Her findes den senest opdateret liste over ledige overnatninger til Folkemødet. Listen opdateres løbende når overnatningsstederne melder om fuld eller ledig kapacitet. Ved sidste øjebliksbestillinger op til Folkemødet kan man eventuelt ringe til Bornholms Velkomstcenter, som har en liste ledige overnatningssteder der har modtaget afbestillinger.

* Hele Bornholm

Ferieboligudlejning/Rejsearrangør

BORNHOLMTOURS 56493200 bornholmtours.dk
Camp2go 40101065 camp2go.dk
Campaya Bornholm 78775271 campaya.dk
Camperworld 88169000 camperworld.dk
DanCenter 56950155 dancenter.dk/folkemoede-bornholm
Dansommer 39143245 dansommer.dk
Dansk Ø Ferie 69911651 danskoferie.dk/folkemoedet
Det Lille Rejsebureau 56956785 bornholmcamping.dk
Ferie Bornholm feriebornholm.dk
Feriepartner Bornholm 56971220 www.feriepartner.dk/bornholm/
Go Bornholm 28877719 gobornholm.dk
God Sommer Bornholm godsommer.dk
Novasol 39143035 novasol.dk
Sol & Strand 96965550 sologstrand.dk
Team Bornholm 56958566 teambornholm.dk
Ystads Resebyrå AB 0046 411558720 teambornholm.se

* Allinge/Sandvig/Tejn:

Camping

Lyngholt Familiecamping 56480574 lyngholt-camping.dk
Sandkaas Familiecamping 56480441 sandkaas-camping.dk

Ferieboligudlejning

Gæste- & Kursuscenter Soldalen 56969191 www.soldalen.dk

Vandrerhjem

* Hasle/Klemensker/Rutsker

Hoteller

Camping

Hasle Camping 56945300 www.haslecamp.dk

Ferieboligudlejning

Vandrerhjem

* Gudhjem/Melsted/Christiansø:

Hoteller

Jantzens Hotel 56485017 www.jantzenshotel.dk
Christiansø Købmandshandel & Gæstgiveri 56462015 www.christiansoekro.dk

Camping

Gudhjem Camping 56485071 www.gudhjemcamping.dk
Sannes Familiecamping 56485211 www.familiecamping.dk

Ferieboligudlejning

Baadstad-Strand 56941000 www.baadstad-strand.dk
Bondegårdsferie Slettegaard 56495028 www.slettegrd.dk
Gudhjem Feriepark/ Danland 70130000 www.danland.dk
Ypna Retreat 26744933 www.havudsigt-bornholm.dk

Vandrerhjem

* Svaneke/Bølshavn/Østermarie:

Hoteller / B&B

Det levende køkken 20463164 www.detlevendekoekken.dk

Camping

Hullehavn Camping 56496363 www.hullehavn.dk

Ferieboligudlejning

Svanekeferie 56497073 www.svanekeferie.dk

Vandrerhjem

Svaneke Vandrerhjem 56496242 www.svanekevandrerhjem.dk

* Nexø/Balka/Snogebæk/Dueodde:

Hoteller / B&B

Bed & Breakfast Snogebæk 24617778 www.bornholmerkunst.dk
Myregaard Bed & Breakfast 21464034 www.myregaard.dk
Stavnsklit Fonden (værelser 2-8 pers) evt. lej hele kolonien 30377998 www.stavnsklitfonden.dk

Camping

Bornholms Familie & StrandCamping Dueodde 56488150 bornholms-familiecamping.dk
Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 dueodde.dk
Møllers Dueodde Camping 56488149 dueodde-camp.dk
Nexø Familiecamping 56492721 nexocamp.dk

Pensionater

Snogebæk Hotelpension 56488080 zzz-zzz.dk

Vandrerhjem

Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 www.dueodde.dk

* Åkirkeby/Pedersker/Boderne

Hotel / B&B:

Camping:

Aakirkeby Camping 56975551 acamp.dk

Ferieboligudlejning:

Julegård 56975253 www.julegaard.dk
Munksgaarden 43527470 munksgaarden.dk

Vandrerhjem:

Rosengården Vandrerhjem, Boderne 56974950 rosengaarden.dk

* Rønne/Arnager/ Nyker

Hoteller

Hotel Skovly 56950784 www.visitskovly.dk

Camping

Galløkken Strand Camping 56952320 gallokken.dk
Rønne Nordskov Camping 40203068 nordskoven.dk

Vandrerhjem

Rømeregård Spejdercenter (plus teltplads) 21565799 roemeregaard.dk
0
Du har ingen favoritter
Du har 1 favorit
Du har 0 favoritter
Send os en mail
Skriv til os

Send os en mail:

info@bornholm.info

Turistinformationer
Ring til os
Ring til os

På telefon:

(+45) 56 95 95 00