Artikel

Overnatning til Folkemødet 2019

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet i 2019 på Bornholm, som finder sted i uge 24.

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet 2019 på Bornholm. Herunder kan du se en liste med overnatningsmulighederne på hele Bornholm i den periode, Folkemødet varer.

Folkemødet på Bornholm

Folkemødet på Bornholm er Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer med åbne debatter, hvor politikerne møder borgere, erhvervsfolk og organisationer under helt uformelle former på Bornholm – “en politisk Roskilde Festival med mindre øl og mere snak”.

Find din overnatning til Folkemødet 2019 her

Her findes den senest opdateret liste over ledige overnatninger til Folkemødet. Listen opdateres løbende når overnatningsstederne melder om fuld eller ledig kapacitet. Ved sidste øjebliksbestillinger op til Folkemødet kan man eventuelt ringe til Bornholms Velkomstcenter, som har en liste ledige overnatningssteder der har modtaget afbestillinger.

* Hele Bornholm

 

Ferieboligudlejning/Rejsearrangør

BORNHOLMTOURS 56493200 www.bornholmtours.dk
Camp2go 40101065 www.camp2go.dk
Campaya Bornholm 78775271 www.campaya.dk/Danmark/Hovedstaden/Bornholm
Camperworld 88169000 www.camperworld.dk
DanCenter 56950155 www.dancenter.dk
Dansommer 39143245 www.dansommer.dk
Dansk Ø Ferie 69911651 www.danskoferie.dk/folkemoedet
Det Lille Rejsebureau 56956785 www.bornholmcamping.dk
Ferie Bornholm www.feriebornholm.dk
Feriepartner Bornholm 56971220 www.feriepartner-bornholm.dk
Go Bornholm 28877719 www.gobornholm.dk
God Sommer Bornholm www.godsommer.dk/f.aspx?x=1&o=3
Novasol 39143035 www.novasol.dk
Sol & Strand 96965550 www.sologstrand.dk
Team Bornholm 56958566 www.teambornholm.dk
Ystads Resebyrå AB 0046 411558720 www.teambornholm.se

* Allinge/Sandvig/Tejn:

 

Camping

Lyngholt Familiecamping 56480574 www.lyngholt-camping.dk
Sandkaas Familiecamping 56480441 www.sandkaas-camping.dk
Sandvig Familie Camping 56480447 www.sandvigcamping.dk
 

Ferieboligudlejning

Enesminde 56481739 www.atelierbornholm.dk
Feriestedet Skovly og Frydenhøj 56999240 www.skovlybornholm.dk
Gæste- & Kursuscenter Soldalen 56969191 www.soldalen.dk
Strandgården 56481830 www.strandgaarden-bornholm.dk
Strandslottet lejl. 25 61263807 www.strandslot.dk/lejlighederne/lejlighed-25.html
 

Vandrerhjem

Danhostel Sandvig Verona 56480980 www.verona.dk
Sandvig Vandrerhjem, Nordly 56480362 www.nordlybornholm.dk
 

* Hasle/Klemensker/Rutsker

 

Hoteller

Hotel Herold 56964024 www.hotelherold.dk
 

Camping

Hasle Camping 56945300 www.haslecamp.dk
 

Ferieboligudlejning

Langemyrhus 21460775 www.langemyr.dk
Ferieboligbornholm 21255245 www.ferieboligbornholm.com
 

Vandrerhjem

Nordliv 40282910 www.nordliv.com
 

* Gudhjem/Melsted/Christiansø:

 

Hoteller

Hotel Klippen 56443222 www.hotelklippen.dk
Jantzens Hotel 56485017 www.jantzenshotel.dk
Melsted Badehotel 56485100 www.melsted-badehotel.dk
Stammershalle Badehotel 56484210 www.stammershalle-badehotel.dk
Therns Hotel 56485035 www.therns.dk
Christiansø Købmandshandel & Gæstgiveri 56462015 www.christiansoekro.dk
 

Camping

Gudhjem Camping 56485071 www.gudhjemcamping.dk
Sannes Familiecamping 56485211 www.familiecamping.dk
 

Ferieboligudlejning

Baadstad-Strand 56941000 www.baadstad-strand.dk
Birkelund 56484141 www.birkelund.info
Bondegårdsferie Slettegaard 56495028 www.slettegrd.dk
Pyttegaarden 56485680 www.pyttegaarden.dk
Gudhjem Feriepark/ Danland 70130000 www.gudhjemferiepark.dk
Ypna Retreat 26744933 www.havudsigt-bornholm.dk
 

Vandrerhjem

DANHOSTEL Gudhjem/Therns Hotel 56485035 www.danhostel-gudhjem.dk
 

* Svaneke/Bølshavn/Østermarie:

 

Hoteller / B&B

Hotel Siemsens Gaard 56496149 www.siemsens.dk
Svaneke Bed and Car 61784903 www.svanekebedandcar.dk
 

Pensionater

Aparthotel Bølshavn 56496121 www.pensionboelshavn.de
 

Camping

Hullehavn Camping 56496363 www.hullehavn.dk
 

Ferieboligudlejning

Gadeby Skole 56472006 www.gadeby-skole.dk
Nansens Gård 56496170 nansensgaard@mail.dk
Svanekeferie 56497073 www.svanekeferie.dk
Svaneke Købmandsgård / Søllingsgård 56496440 www.soellingsgaard.dk
 

Vandrerhjem

DANHOSTEL Svaneke Vandrerhjem 56496242 www.danhostel-svaneke.dk
 

* Nexø/Balka/Snogebæk/Dueodde:

 

Hoteller/ B&B

Bed & Breakfast Snogebæk 24617778 www.bornholmerkunst.dk/BedAndBreakfast
Hotel Balka Strand 56494949 www.hotelbalkastrand.dk
Myregaard Bed & Breakfast 56487702 www.myregaard.dk
Nexø Hostel 70220898 www.nexohostel.dk
Strandhotel Balka Søbad 56492225 www.hotel-balkasoebad.dk
 

Camping

Balka Strand Familiecamping 24893773 www.balkastrand-familiecamping.dk
Bornholms Familiecamping Dueodde 56488150 www.bornholms-familiecamping.dk
Duoedde Familiecamping og Hostel 20146849 www.dueodde.dk
Møllers Dueodde Camping 56488149 www.dueodde-camp.dk
Nexø Familiecamping 56492721 www.nexocamp.dk
 

Pensionater

Snogebæk Hotelpension 56488080 www.zzz-zzz.dk
 

Vandrerhjem

Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 www.dueodde.dk
 

* Åkirkeby/Pederkser/Boderne

 

Hotel/ B&B:

Kanns Hotel 56974012 www.booking.com/kanns-hotel
 

Camping:

Aakirkeby Camping 56975551 www.acamp.dk
 

Ferieboligudlejning:

Julegård 56975253 www.julegaard.dk
Munksgaarden 43527470 www.munksgaarden.dk
 

Vandrerhjem:

Danhostel Boderne Vandrehjem Rosengården
 

* Rønne/Arnager/ Nyker

 

Hoteller

BB-Hotels 56965406 www.bbhotels.dk
Det Lille Hotel 56907700 www.detlillehotel.dk
Griffen Spa Hotel 56958566 www.bornholmhotels.dk
Hotel GSH 56951913 www.greensolutionhouse.dk
Fredensborg Badehotel 56958566 www.bornholmhotels.dk
Rønne Hotel 20433171 www.roennehotel.dk
Sverres Hotel 56950303 www.sverres-hotel.dk
Hotel Skovly 56950784 www.visitskovly.dk
 

B&B

Knud Norby 56959500 www.bornholm.info
 
 

Camping

Galløkken Strand Camping 56952320 www.gallokken.dk
Rønne Nordskov Camping 40203068 www.nordskoven.dk
 

Vandrerhjem

DANHOSTEL Rønne Vandrerhjem 56951340 www.danhostel-roenne.dk
Rømeregård Spejdercenter 21565799 www.roemeregaard.dk

 

0
Du har ingen favoritter
Du har 1 favorit
Du har 0 favoritter
Send os en mail
Skriv til os

Send os en mail:

info@bornholm.info

Turistinformationer
Ring til os
Ring til os

På telefon:

(+45) 56 95 95 00