Artikel

Overnatning til Folkemødet 2018

Book din overnatning til Folkemødet i 2018 på Bornholm, som finder sted i uge 24.

Book din overnatning til Folkemødet 2018 på Bornholm. Herunder kan du se en liste med overnatningsmulighederne på hele Bornholm i den periode, Folkemødet varer.

Folkemødet på Bornholm

Folkemødet på Bornholm er Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer med åbne debatter, hvor politikerne møder borgere, erhvervsfolk og organisationer under helt uformelle former på Bornholm – “en politisk Roskilde Festival med mindre øl og mere snak”.

Find din overnatning til Folkemødet 2018 her

Her findes den senest opdateret liste over ledige overnatninger til Folkemødet. Listen opdateres løbende når overnatningsstederne melder om fuld eller ledig kapacitet. Ved sidste øjebliksbestillinger op til Folkemødet kan man eventuelt ringe til Bornholms Velkomstcenter, som har en liste ledige overnatningssteder der har modtaget afbestillinger.

Hele Bornholm – Ferieboligudlejning / Rejsearrangør

BORNHOLMTOURS – ledigt på Sydbornholm 56493200 www.bornholmtours.dk
Camp2go 40101065 www.camp2go.dk
Campaya Bornholm 78775271 www.campaya.dk
CamperWorld 88169000 www.camperworld.dk
DanCenter – ledigt på Sydbornholm 56950155 www.dancenter.dk
Dansk Ø Ferie – ledigt på Sydbornholm 69911651 www.danskoferie.dk/folkemoedet
Det Lille Rejsebureau 56956785 www.bornholmcamping.dk
Ferie Bornholm 20168488 www.feriebornholm.dk
Feriepartner Bornholm – ledigt på Sydbornholm 56971220 www.feriepartner-bornholm.dk
Feriebolig Bornholm 21255245 www.ferieboligbornholm.com
Go Bornholm 28877719 www.gobornholm.dk
God Sommer Bornholm – få ledige www.godsommer.dk
Novasol – ledigt på Sydbornholm 39143035 www.novasol.dk
Sol & Strand 96965550 www.sologstrand.dk
Team Bornholm 56958566 www.teambornholm.dk
Camping
Lyngholt Familiecamping 56480574 www.lyngholt-camping.dk
Ferieboligudlejning

Hasle / Klemensker / Rutsker:

Camping
Hasle Camping 56945300 www.haslecamp.dk
Vandrerhjem

Gudhjem / Melsted / Christiansø:

Hoteller
Christiansø Købmandshandel & Gæstgiveri 56462015 www.christiansoekro.dk
Camping
Gudhjem Camping 56485071 www.gudhjemcamping.dk
Sannes Familiecamping 56485211 www.familiecamping.dk
Ferieboligudlejning

Svaneke / Bølshavn / Østermarie:

Hoteller / B&B
Camping
Hullehavn Camping 56496363 www.hullehavn.dk
Ferieboligudlejning
Nansens Gård 56496170 nansensgaard@mail.dk
Svanekeferie 56497073 www.svanekeferie.dk
Vandrerhjem

Nexø / Balka / Snogebæk / Dueodde:

Hoteller/ B&B
Bed & Breakfast Snogebæk 24617778 www.bornholmerkunst.dk/BedAndBreakfast
Camping
Balka Strand Familiecamping 24893773 www.balkastrand-familiecamping.dk
Bornholms Familiecamping Dueodde 56488150 www.bornholms-familiecamping.dk
Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 www.dueodde.dk
Møllers Dueodde Camping 56488149 www.dueodde-camp.dk
Pensionater
Snogebæk Hotelpension – ledigt fra lørdag 56488080 www.zzz-zzz.dk
Vandrerhjem
Dueodde Familiecamping og Hostel 20146849 www.dueodde.dk

Aakirkeby / Pedersker / Boderne:

Camping:
Aakirkeby Camping 56975551 www.acamp.dk
Ferieboligudlejning:
Munksgaarden 43527470 www.munksgaarden.dk
Vandrerhjem:
Danhostel Boderne / Rosengaarden 56974950 www.rosengaarden.dk

Rønne / Arnager / Nyker

Hoteller
Camping
Rønne Nordskov Camping – få ledige 40203068 www.nordskoven.dk
Spejdercentre
Spejdercenter Rømeregård 21565799 www.roemeregaard.dk/
Vandrerhjem
0
Du har ingen favoritter
Du har 1 favorit
Du har 0 favoritter
Send os en mail
Skriv til os

Send os en mail:

info@bornholm.info

Turistinformationer
Ring til os
Ring til os

På telefon:

(+45) 56 95 95 00