27. juni 2022 - 14. august 2022
Yoga på balkastrand er for dig der gerne vil nyde en sommermorgen eller flere med sund træning basserede på klassisk yoga.
Åndedræt, krop og sammenhæng er kodeordene i morgen træningen på Balkastrand, der undervises af Marianne og Marit.
Det er sommer morgnen med sol, og stille vand, og dit ønske for dig selv, der er i fokus. En nydelses fuld oplevelse imens alt ånder fred. Vi slutter altid med afspænding. Vi underviser også dage med blid sommer regn, ta´ lidt ekstra tøj på, så er det også en dejlig naturoplevelse.
Det er drop in, så du skal være på strander syd for livreddertårnet senest kl. 8.30. Du finder os på stranden lidt længer mod Snogebæk end livreddertårnet. Vi har måtter du kan låne, og store solsejl som underlag, så sandet er lidt på afstand af vores morgen praksis.
Vi er der alle morgner i sommerferien – Uge 26-32 kl.8.30 – 9.30.