Overnatning til Folkemødet 2018

Book allerede nu din overnatning til Folkemødet i 2018 på Bornholm, som finder sted i uge 24.

Overnatning til Folkemødet 2018 på Bornholm
Book allerede nu din overnatning til Folkemødet 2018 på Bornholm. Herunder kan du se en liste med overnatningsmulighederne på hele Bornholm i den periode, Folkemødet varer.

Folkemødet på Bornholm
Folkemødet på Bornholm er Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer med åbne debatter, hvor politikerne møder borgere, erhvervsfolk og organisationer under helt uformelle former på Bornholm - "en politisk Roskilde Festival med mindre øl og mere snak".

Folkemøde 2018
Folkemødet i 2018 finder sted i Allinge på Bornholm i uge 24.

Find din overnatning til Folkemødet 2018 her:

Hele Bornholm -  Ferieboligudlejning / Rejsearrangør    
BORNHOLMTOURS 56493200 www.bornholmtours.dk
Bornpol 29416230 www.bornpol.dk
Camp2go 40101065 www.camp2go.dk
Campaya Bornholm 78775271 www.campaya.dk
Camperworld 88169000 www.camperworld.dk
DanCenter 56950155 www.dancenter.dk
Dansommer 39143245 www.dansommer.dk
Dansk Ø Ferie 69911651 www.danskoferie.dk/folkemoedet
Det Lille Rejsebureau  56956785 www.bornholmcamping.dk
Ferie Bornholm 20168488 www.feriebornholm.dk
Feriepartner Bornholm 56971220 www.feriepartner-bornholm.dk
Feriebolig Bornholm 21255245 www.ferieboligbornholm.com
Go Bornholm 28877719 www.gobornholm.dk
God Sommer Bornholm   www.godsommer.dk
Novasol 39143035 www.novasol.dk
Sol & Strand 96965550 www.sologstrand.dk
Ystads Resebyrå AB  0046 411558720 www.teambornholm.se
Bed & Breakfast Danmark 39610405 www.bedandbreakfast.dk
     
Allinge / Sandvig / Tejn:    
Hoteller    
Grønbechs Hotel 28356901 www.groenbechshotel.dk
     
Pensionater    
     
Camping    
Lyngholt Familiecamping 56480574 www.lyngholt-camping.dk
Sandkaas Familiecamping 56480441 www.sandkaas-camping.dk
Sandvig Familie Camping 56480447 www.sandvigcamping.dk
     
Ferieboligudlejning    
Borntours 46908666 www.borntours.dk
Enesminde 56481739 www.atelierbornholm.dk
Feriestedet Skovly og Frydenhøj 56999240 www.skovlybornholm.dk
Gæste- & Kursuscenter Soldalen 56969191 www.soldalen.dk
Strandgården 56481830 www.strandgaarden-bornholm.dk
Strandslottet lejl. 25 61263807 www.strandslot.dk/lejlighederne/lejlighed-25.html
     
Vandrerhjem    
Danhostel Sandvig Veriona 56480980 www.verona.dk
Sandvig Vandrerhjem, Nordly 56480362 www.nordlybornholm.dk
     
Hasle / Klemensker / Rutsker:    
Hoteller    
Hotel Herold 56964024 www.hotelherold.dk
     
Camping    
Hasle Camping 56945300 www.haslecamp.dk
     
Ferieboligudlejning    
Langemyrhus 21460775 www.langemyr.dk
Nordvang Merino 56965507 www.nordvang.dk
Ferieboligbornholm 21255245 www.ferieboligbornholm.com
     
Vandrerhjem    
Nordliv 40282910 www.nordliv.com
     
Gudhjem / Melsted / Christiansø:    
Hoteller    
Hotel Gudhjem 56485350 www.hotelgudhjem.dk
Hotel Klippen 56443222 www.hotelklippen.dk
Jantzens Hotel 56485017 www.jantzenshotel.dk
Melsted Badehotel 56485100 www.melsted-badehotel.dk
Stammershalle Badehotel 56484210 www.stammershalle-badehotel.dk
Therns Hotel 56485035 www.therns.dk
Christiansø Købmandshandel & Gæstgiveri 56462015 www.christiansoekro.dk
     
Camping    
Bådstad Camping 56484230  
Gudhjem Camping 56485071 www.gudhjemcamping.dk
Sannes Familiecamping 56485211 www.familiecamping.dk
     
Ferieboligudlejning    
Baadstad-Strand 56941000 www.baadstad-strand.dk
Hytten i Gudhjem 56486648  
Birkelund Ferielejligheder 56484141 www.birkelund.info
Bondegårdsferie Slettegaard 56495028 www.slettegrd.dk
Pyttegaarden 56485680 www.pyttegaarden.dk
Gudhjem Feriepark / Danland 70130000 www.gudhjemferiepark.dk
Ypnahøj Retreat 26744933 www.havudsigt-bornholm.dk
     
Vandrerhjem    
DANHOSTEL Gudhjem/Therns Hotel  56485035 www.danhostel-gudhjem.dk
     
Svaneke / Bølshavn / Østermarie:    
Hoteller / B&B    
Hotel Siemsens Gaard 56496149 www.siemsens.dk
Svaneke Bed and Car 61784903 www.svanekebedandcar.dk
     
Pensionater    
Pension Bølshavn  56496121 www.pensionboelshavn.de
     
Camping    
Hullehavn Camping 56496363 www.hullehavn.dk
Svaneke Familiecamping  56496462 www.svaneke-camping.dk
     
Ferieboligudlejning    
Gadeby Skole 56472006 >www.gadeby-skole.dk
Nansens Gård  56496170 nansensgaard@mail.dk
Svanekeferie  56497073 www.svanekeferie.dk
Svaneke/Korshøje 56496595 www.feriesvaneke.info
Svaneke Købmandsgård / Søllingsgård 56496440 www.soellingsgaard.dk
     
Vandrerhjem    
DANHOSTEL Svaneke Vandrerhjem 56496242 www.danhostel-svaneke.dk
     
Nexø / Balka / Snogebæk / Dueodde:    
Hoteller/ B&B    
Bed & Breakfast Snogebæk 24617778 www.bornholmerkunst.dk/BedAndBreakfast
Hotel Balka Strand 56494949 www.hotelbalkastrand.dk
Myregaard Bed & Breakfast 56487702 www.myregaard.dk
Nexø Hostel (Bright Park Bornholm) 70220898 www.nexohostel.dk
Strandhotel Balka Søbad 56492225 www.hotel-balkasoebad.dk
     
Camping    
Balka Strand Familiecamping 56488074 www.balkastrand-familiecamping.dk
Bornholms Familiecamping Dueodde  56488150 www.bornholms-familiecamping.dk
Dueodde Familiecamping og Hostel 56488119 www.dueodde.dk
Eco Beach Camp 20259900 www.ecobeachcamp.dk
Møllers Dueodde Camping 56488149 www.dueodde-camp.dk
Nexø Familiecamping 56492721 www.nexocamp.dk
     
Pensionater    
Snogebæk Hotelpension 56488080 www.zzz-zzz.dk
     
Vandrerhjem    
Dueodde Familiecamping og Hostel 56488119 www.dueodde.dk
     
Åkirkeby / Pedersker / Boderne:    
Hotel/ B&B:    
Kanns Hotel 56974012 www.booking.com/kanns-hotel
     
Camping:    
Aakirkeby Camping 56975551 www.acamp.dk
     
Ferieboligudlejning:    
Julegård 56975253 www.julegaard.dk
Munksgaarden 43527470 www.munksgaarden.dk
Slusegaard ferielejligeheder 26718045 www.slusegaard.dk
     
Vandrerhjem:    
Danhostel Boderne Vandrehjem Rosengården 56974950 www.rosengaarden.dk
     
* Rønne / Arnager / Nyker    
Hoteller    
BB-Hotels 56965406 www.bbhotels.dk
Det Lille Hotel 56907700 www.detlillehotel.dk
Griffen Spa Hotel 56958566 www.bornholmhotels.dk
Hotel GSH 56951913 www.greensolutionhouse.dk
Fredensborg Badehotel 56958566 www.bornholmhotels.dk
Rønne Hotel 20433171 www.roennehotel.dk
Sverres Hotel 56950303 www.sverres-hotel.dk
Hotel Skovly 56950784 www.visitskovly.dk
     
B&B    
Knud Nordby 56959500 www.bornholm.info
     
Camping    
Galløkken Camping 56952320 www.gallokken.dk
Rønne Nordskov Camping 56952281 www.nordskoven.dk
     
Spejdercenter    
Rømeregård Spejdercenter 21565799 www.roemeregaard.dk
     
Pensionater    
Pension Antikken 56957667 www.bornmail.dk/antikken
     
Vandrerhjem    
DANHOSTEL Rønne Vandrerhjem 56951340 www.danhostel-roenne.dk

 

Folkemødet 2017 på Bornholm

Oplev demokrati under åben himmel ved hele Danmarks politik-festival! Kom til Folkemødet i Allinge på Bornholm d.15. -18. juni 2017 og oplev Danmarks festival om samfundets muligheder og udfordringer.